Víkendové sportování přineslo své ovoce - 38.500 Kč

Již tradiční charitativní turnaj pro sdružení ProCit se odehrál v Plzni u Home Monitoring Arény. Podařilo se vybrat úctyhodnou částku. Kromě sportu došlo i na další bohatý program!

Charitativní turnaj pro sdružení ProCit, který pořádala bezpečnostní agentura High Security, opět slavil úspěch. Dějištěm klání, které se v letošním roce svedlo v nohejbale, se stalo nové multifunkční hřiště u Home Monitoring Arény.

Proti sobě se postavilo několik týmů, včetně High Security. Z vítězství se nakonec radoval celek Pirkmistr 2, na druhém místě skončil Spolek 28, na třetím kádr Purkmistr 2 a těsně pod stupni vítězů skončil tým IPPE. O vítězství ale mohou mluvit i organizátoři a sdružení ProCit. Podařilo se vybrat 38 a půl tisíce.

"Se sdružením ProCit spolupracujeme již tradičně. Sport máme rádi obecně, a pokud je vedle toho ještě možnost pomoct, tak je to skvělé. Akce měla z našeho pohledu úspěch. Již nyní víme, že podobnou akci připravíme i v příštím roce a ProCit bude určitě u toho," komentoval akci jednatel bezpečnostní agentury High Security Martin Kotýk.

Kromě bojů na sportovním poli nechyběl ani bohatý doprovodoný program. Hlavním hudebním tahákem se stal koncert Portless feat. Henry D, někdejších Support Lesbiens. Došlo tedy i na kultovní hity. Na pódiu se představila také skupina Five Sins a k vidění bylo i vystoupení Dance Company Twin. Připravená byla zároveň módní přehlídka a vystoupení mažoretek. Návštěvníci si mohli také odnést podpisy známých sportovních osobností, autogramiády se zúčastnil František Černý, Petr Kořínek a Radek Motlík.

Občanské sdružení ProCit,z.s. podporuje rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra na území Plzeňského kraje. Je registrovaným poskytovatelem sociálně aktivizačních služeb. Jako akreditovaná organizace pořádá pro pedagogy a pedagogické pracovníky kurzy, semináře a besedy.