Dobrá práce ostrahy zabránila vyšším škodám

High Security

Rozlehlé firemní areály se velmi často stávají terčem zlodějů. Vzhledem k množství uskladněného materiálu, ale i pracovních strojů a další techniky jsou pro „podnikavce“ doslova rájem.

K útoku zlodějů došlo i v tomto týdnu v Sulkově u Plzně. Firmě se ovšem velmi vyplatilo, že si areál nechává střežit experty v oboru zajišťování bezpečnosti a ochrany. Ostraha totiž překvapila zloděje přímo při činu. „Naše pracovnice zahlédla dvě osoby uvnitř objektu v areálu. O tomto informovala ostrahu sousedního areálu, kde naše společnost také působí. Následně uvědomili výjezdovou skupinu, odpovědnou osobu střeženého objektu a Policii České republiky,“ potvrdil Luděk Bednář, prokurista bezpečnostní agentury High Security, která areály střeží. Ještě než dorazila policie, pracovnice ostrahy objevila díru v oplocení objektu.

Na místo byl vyslán dokonce policejní psovod. Během několika okamžiků se podařilo najít pytel s měděným odpadem. Právě měď je pro zloděje stále hodně lukrativním artiklem.

Společnost High Security má právě v ostraze podobných areálů velké zkušenosti. Útoky zlodějů jsou skutečně poměrně časté. „Pokusy nebo dokonaná vniknutí do střežených areálů nejsou ničím výjimečným a jen to dokazuje, že fyzická ostraha má své opodstatnění. V letošním roce se jedná již o čtvrtou událost podobného charakteru, kterou evidujeme v objektech našich klientů. V jednom případě byl zachycen pachatel přímo na místě, v dalším jsme předali Policii České republiky poznatky vedoucí k osobě pachatele, třetí byl řešen v rámci pracovně-právního vztahu, a i zatím poslední případ má šanci na objasnění. Vzhledem k probíhajícím úkonům nelze v tuto chvíli více sdělit,“ dodává Luděk Bednář.

Společnost High Security poskytuje nejrůznějším firmám a podnikům celou plejádu služeb. Jedná se přímo o fyzickou ostrahu, která spočívá hlavně v ochraně majetku, zabránění neoprávněného vstupu a evidenci osob nebo vozidel. Nechybí samozřejmě technická podpora v podobě instalace zabezpečovacích a kamerových systémů. Součástí služeb je také sledování provozů střežených objektů. V mnoha případech se tak podaří rychlým a efektivním zásahem zabránit mimořádným událostem jako je požár nebo například úniku vody či plynu.

FOTO: ilustrační